Kulak Estetiği Hangi Durumlarda Yapılabilir

Yüz, kişinin güzelliğini yansıtır. Yüzün aynası göz, pelerini ise kulaktır. Bu organlardan birisinin bozuk olması, yüzün güzelliğini perdeler ve kişiyi oldukça rahatsız eder. Kulakla ilgili bilinen en önemli sorunlardan biri, kepçe kulaktır. Bu bozukluk nedeniyle kişi kendisini sosyal ortamlarda rahat hissetmez, eksiklik yaşar ve sosyalleşme konusunda çekingen kalabilir. Kulakla ilgili değişik estetik sorunların da mevcut olması mümkündür. Ancak halk arasında en çok bilinen kepçe kulaktır. Bunun için otoplasti denilen estetik operasyon yapılır ve sorun çözülebilir.

Büyük kulak sendromu

Kulak bozukluklarından birisi de, kulak yapısının normalden büyük bir görünüm arz etmesidir. Kulak kepçesinin aşırı büyümesinden kaynaklanan sorun genetiktir. Bu durum kepçe kulakla birlikte bulunduğunda daha da rahatsız edici bir durum yaşatabilir. Kişinin kafası ve kulakları arasındaki orantının düzgün bir şekilde olmaması, kişinin rahatsız olmasına neden olur. Bunun ortadan kaldırılması için kulak estetiği uygulamalarından yararlanılabilir. Kişinin kulakla ilgili sorunları tespit edilir ve müdahale edilerek ortadan kaldırılabilir.

Kulak Memesi Yapıştırma

Kulak memesi yapıştırmak tehlike bir işlemdir. Çünkü kulak memesi aslında fiziksel olarak düzeltilebilir. Bu şekilde estetik açıdan sıkıntı oluşturmaz. Ama kimyasal yapıştırıcılar ile bu işlem yapıldığında büyük risk teşkil eder. Asla da doktorlar tarafından tavsiye edilmez.

Kulak Memesi Yırtılması Nasıl Geçer

Kulak memesi yırtılması bir fiziksel darbe ile veya kaza sonucu travma ile gerçekleşebilir. Nasıl geçer sorusunun cevabı ise açıktır. Estetik ve plastik cerrahi hekimlerinin yaptığı bir küçük operasyon ile bu sorun kalıcı olarak giderilebilir. Bunun dışında ki yöntemler zayıf ve kalıcı olmayacaktır. Ağrı veya sızı hissedilmez. Ortalama olarak da bir saat süren kısa bir işlemdir. Sonrasında tekrarlanması gerekmez.

Sarkan ve büyüyen kulak memeleri

Özellikle kadınlarda rastlanılan bir bozukluktur. Öncelikle şunu ifade edelim. Sarkık kulak memesi doğuştan kaynaklı bir bozukluk da olabilir. Ancak vakaların önemli bir bölümü yanlış küpe kullanımından kaynaklanır. Özellikle çok ağır küpe modellerinin kullanılması nedeniyle kulak memesi uzamaya başlar. Bu sarkma, birçok kadını rahatsız edici bir durumdur. Ortadan kaldırılması için kulak memesinin küçültülmesi sağlanır. Sarkık kulak memesi, erkeklerde fazla görünmez.

Kulakla ilgili daha farklı problemlerin olması da mümkündür. Örneğin kıkırdak doku içerisindeki boşlukların aşırı olması rahatsız edici bir durum olabilir. Yine bazı kulak kepçeleri, kafa derisine bitişiktir. Bunlar rahatsız edici durumlardır. Çözümü için kulak estetiğine başvurulması gerekir. Ayrıca kulak kepçesinin hiç olmaması gibi estetik problemlerin olduğunu not edebiliriz.

Kulakla ilgili estetik sorunlarının ortadan kaldırılması kişinin rahatlamasını ve huzur bulmasını sağlar. Kişinin kendisine duyduğu özgüveni zedeleyici fiziksel görünümünden kurtulması, yeniden yaşama dönmesi kadar değerli görülebilir. Başarılı kulak estetiği operasyonları için uzman kurum ve doktorlardan destek almayı asla ihmal etmemelisiniz.

Kulak Memesi Sarkması

Kulak memesi sarkması sonradan meydana gelen bir durum değildir. Kulak memesi büyük ise, zaten büyüktür. Sonradan bir nedenden ötürü büyümez. Kulak memesi sarkması için de bitkisel ürünler veya yağlar kremler işe yaramaz. Çok aşırı kulak memesi büyümesi olan bir kişinin kalıcı olarak kulak memesinin küçültülmesi sadece ameliyat ile olur. Bu da klinik ortamında yapılan minik bir operasyon ile yapılır. Sadece kulak bölgesi uyuşturularak kulak memesi sarkması giderilebilir.

Kulak memesi nasıl küçültülür

Kulak memesi nasıl küçültülür , kulak memesi yırtılması nasıl geçer , kulak memesinin altında yara nedir gibi sorularınıza youtube kanalımızdaki bilgilendirme videolarından cevaplar edinebilirsiniz.