Blog Sayfamız

Kepçe Kulak Tedavisi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Ameliyat ne kadar kalıcıdır bozulma riski var mı

Ameliyat ne kadar kalıcıdır bozulma riski var mı

Klasik teknik otoplasti ameliyatı oldukça güvenilir bir ameliyatdır. Kendi vaka grubumda %98-99 güvenilirlik olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Ancak genel bilgilendirme açısından nüks ya da bozulma durumunu netleştirmek isterim. Muayene için başvuran hastalarım genelde nüks kavramını kulağın tamamen eski haline dönmesi olarak düşünüyorlar.

Uyguladığım tekniğin neticelerine bakarak nüks olan vakaların hiçbirisinde tamamen eski haline dönme gibi bir sorunla karşılaşmadım.2mm ya da 3 mm gibi minik açılmalar %1-2 oranında olabilir. Kimi hastada bu sorun dahi teşkil etmezken nadiren oluşan bu durum için minik bir revizyon planlanabilmektedir.

Kulak estetiği riskli bir ameliyat mıdır ameliyat esnasında ne gibi aksilikler olabilir. ?

Kulak estetiği ameliyatlarında risk derecesi çok çok düşüktür. Ameliyat esnasında şu ana dek herhangi bir aksilik ile karşılaşmadım desem yeridir. Ancak her ameliyat da olduğu gibi otoplasti ameliyatları sonrasında da potansiyel risk faktörleri bulunmaktadır.

Enfeksiyon,kanama ve hematom ilk akla gelen potansiyel risklerdir. Şu ana dek bu sıkıntılarla karşılaşmamış olsam da prensip olarak ameliyatın risklerini de hastalarıma anlatırım.

Bu Sayfa 1.867 kez Ziyaret Edilmiştir.

Yorumlar (4)

  1. İlk önce sizlerle başımdan geçen bir hikayeyi anlatayım,Ankara Hacettepe hastanesinde kbb bölümde ameliyat oldum,keşke olmasaydım,çünkü kulaklarım eski halini aldı,eski halini alması 3 ay bile sürmedi,insanları kandırıyorlar,ameliyat genel anestezi şeklinde başladı yaklaşık 1,5 saat sürdü,ayılmam felan derken 4 saati buldu,burdan şuna deyinmek istiyorum,eğer olmak istiyorsanız bence acele karar vermeyin,pişman olursunuz,gece gündüz saç bandajıyla geçtim,sonrası Mutlu sonla felan bitmiyor arkadaşlar,bu ameliyat muhakkak 2.cisini yada 3.veya 4.cüde başarılı olunuyor,tabi onada bütçeniz yeterse,ama benden size tavsiye,abartıldığı kadar değişiklik olmuyor hatta hiç olmuyor,başıma bunların geleceğini bilseydim olmazdım,ama burayı nette gezerken buldum,Nasıl bi yer diye düşünemiyorum çünkü ameliyat felan olmak istemiyorum,tekrar 3 ay dolmadan eski halinizi alırsınız bende tekrar aynısını yaşamak istemiyorum,neyse çok uzattım,saygılar

  2. merhaba .17 yaşındayım ve kulak estetiği yaptırmak istiyorum .18’e girene ya da doldurana kadar beklemeli miyim yoksa kulak kepçesi tedavisinde herhangi istisnai bir durum mevcut mu öğrenebilir miyim ? teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir