Ameliyat ne kadar kalıcıdır bozulma riski var mı

Klasik teknik otoplasti ameliyatı oldukça güvenilir bir ameliyatdır. Kendi vaka grubumda %98-99 güvenilirlik olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Ancak genel bilgilendirme açısından nüks ya da bozulma durumunu netleştirmek isterim. Muayene için başvuran hastalarım genelde nüks kavramını kulağın tamamen eski haline dönmesi olarak düşünüyorlar.

Uyguladığım tekniğin neticelerine bakarak nüks olan vakaların hiçbirisinde tamamen eski haline dönme gibi bir sorunla karşılaşmadım.2mm ya da 3 mm gibi minik açılmalar %1-2 oranında olabilir. Kimi hastada bu sorun dahi teşkil etmezken nadiren oluşan bu durum için minik bir revizyon planlanabilmektedir.

Ameliyat-ne-kadar-kalıcıdır-bozulma-riski-var-mı-esteport

Kulak estetiği riskli bir ameliyat mıdır ameliyat esnasında ne gibi aksilikler olabilir. ?

Kulak estetiği ameliyatlarında risk derecesi çok çok düşüktür. Ameliyat esnasında şu ana dek herhangi bir aksilik ile karşılaşmadım desem yeridir. Ancak her ameliyat da olduğu gibi otoplasti ameliyatları sonrasında da potansiyel risk faktörleri bulunmaktadır.

Enfeksiyon,kanama ve hematom ilk akla gelen potansiyel risklerdir. Şu ana dek bu sıkıntılarla karşılaşmamış olsam da prensip olarak ameliyatın risklerini de hastalarıma anlatırım.