İple kepçe kulak estetiği

Görsel Anlatımlı Videolar

İple kepçe kulak estetiği ameliyatı oldukça yeni bir uygulama alanıdır. Mantık olarak yüz bölgesinde uygulanan iple askı yöntemlerine(happy lift gibi) benzerdir. Uygulama alanı olarak dünyada yaygınlık gözlenmez.

Bu tekniği uygulayan diğer hekim arkadaşlara göre benim en belirgin farklılığım endikasyonları yani tekniği uyguladığım vakaları titizlikle seçmem olduğunu düşünüyorum. Klinik hasta grubumda her isteyene iple askı yöntemi ile ameliyat yapmıyorum. Muayene ettiğim ya da internet aracılığıyla bana ulaşan hastalarıma tekniğin uygulanabilirliliğinin ancak muayene sonrasında belirlenebileceğini izah ediyorum. Dolayısıyla iple askı yöntemi ile ameliyat ettiğim hastalarımın da memnuniyetleri üst düzey olabilmektedir.

Özellikle şunu tekrar vurgulamak istiyorum:Muayene bulgularınız iple askı tekniğine uygunsa memnuniyetle tedavinizi bu yöntemle üstleniyorum ve tabiî ki bu durumda ameliyat sonrasında fazlasıyla hoşnut olursunuz. Eğer muayene bulgularınız iple askı tekniğine uygun değilse açık yüreklilikle bunu size ifade ediyor ve izah ediyorum.

İple Askı Yöntemi Nasıl Uygulanır ?

İple askı yöntemi ile otoplasti ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında ağrı-sızı hissedilmez. Ortalama ameliyat süresi 15-20 dakikadır. Bu teknikte de uygulamayı tamamladığımız tarafı hastaya gösterip fikrini soruyorum. Hastalarım interaktif olarak ameliyata katılıp kulak açısını kendileri de belirleyebiliyorlar ya da isteklerini ameliyat esnasında dahi belirtebiliyorlar. Anlatırken ürkütücü olduğu düşünülse bile hastalarımın mutluluk ve memnuniyetlerini anında paylaşmış oluyoruz.

İple askı yönteminde özellikle kaliteli ve hastada reaksiyon oluşturma riski minimum olan sütür materyalleri kullanıyoruz. Bu sütür materyalleri dışarıdan belli olmazlar.

Bu yöntem neden bu kadar basit ?  

Esasen bu yöntemin çok basit olduğunu en azından cerrah olarak benim adıma söyleyemem. Bu teknikte en önemli olan konu tekniğin hangi hastaya uygulanması gerektiğinin kararını verebilmektedir. Ameliyat tekniği iple askı yöntemi olarak belirlendikten sonra süreç oldukça hızlıdır. Bu tekniğin öğrenme ve uygulama periyodu(education period) kolay ve hızlıdır. Klasik yöntemde ameliyat esnasında dikkat edilmesi gereken parametre fazla iken bu teknikte o kadar değildir. Uygulanacak teknikle ilgili doğru karar verildikten sonra gerisi kolay olacaktır.

Saç bandı takmak gerekir mi  ?

İple askı yöntemi ile yapılan otoplasti ameliyatlarında saç bandı kullanımı zorunlu değildir. Gündüz koşullarında kullanılmasının gerekli olduğunu düşünmüyorum ve önermiyorum. Sadece geceleri 2 hafta boyunca kullanılması fazlasıyla yeterli olacaktır.

İşlemin fiyat aralığı

İple askı yönteminin maliyeti  klasik yönteme göre daha düşüktür. Ancak yine de bu tekniğin sadece muayene bulguları uygun olan hastalarda kullanılması ön planda olmalıdır.

İlerde bozulursa ne olacak ? bozulursa ne  napmalıyım ?

Otoplasti ameliyatlarımda hiçbir hastam tamamen eski haline dönmemiştir. Sadece 2-3 milimetrelik minik açılmalar nadiren olabilir. Bu tür bir sıkıntı oluştuğunda revizyon işlemi gerekir ve ben otoplasti hastalarımdan revizyon uygulaması için bedel talep etmiyorum. Muayene esnasında bunu hastalarıma taahhüt ediyorum. Revizyon oranlarım çok düşük olduğu için bu da sorun teşkil etmiyor.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında hastalarımın özellikle önerilerime uymaları gerekmektedir. Reçete ettiğimiz ilaçların düzenli kullanılması çok önemlidir. Kızarıklık ve ödemin daha da hızlı geçmesini isteyen hastalarımıza önerdiğimiz kremlerle süreç fazlasıyla kısa olmaktadır. İple askı yöntemiyle yapılan otoplasti ameliyatından 1 hafta ve 1 ay sonra hastalarımı kontrol muayenesi için davet ediyorum. Sonrasında ise bizi ziyaret etmeyi ihmal etmemelerini öneriyorum. İş yaşantılarına ve sosyal yaşamlarına mola vermeleri gerekmez.

Klasik Yönteme Göre Üstünlükleri

Klasik yöntemle iple askı yöntemi arasındaki en belirgin farklılık kesi yapılmamasıdır. Dolayısıyla izle ilgili sorun yaşanma olasılığını neredeyse sıfırlamış oluyoruz. Ameliyat sonrasında kulakta genellikle morlukla karşılaşılmaz. Ödem(şişlik)- kızarıklık, ağrı sorunu ise klasik yönteme göre daha az olur ve daha hızlı şekilde iyileşir.  Dolayısıyla iş hayatı ve sosyal yaşamlarına aynı gün bile devam edebilirler. Ameliyat sonrasında saç bandı kullanılması gerekmez. Sadece 2 hafta boyunca geceleri saç bandı kullanılması yeterlidir.

Bu Sayfa 3.156 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

18 comments:

gökben24 Aralık 2015 at 23:35Reply

fiyat öğrenebilirmiyim?

Işık19 Ocak 2016 at 01:26Reply

Fiyatı öğrenebilir miyim(mail yoluyla).

orgud20 Ocak 2016 at 20:35Reply

fıyat aralıgı alabılırmyıız bir kulak ıcın .

Omer18 Şubat 2016 at 23:05Reply

İple kepçe kulak ameliyatı fiyat Aralığı nedir acaba .

İsa20 Mayıs 2016 at 21:41Reply

İp ile kepce kulak ameliyatı’in da fiyatını öğrenebilir miyim. Teşekkürler

Burak17 Kasım 2016 at 00:55Reply

Bu uygulamanin bizde yapılabilir mi yapilazmi nasil ogrene bilirim

Furkan16 Aralık 2016 at 16:54Reply

iple kulak estetiği için fiyat alabilirmiyim

Omer25 Aralık 2016 at 18:00Reply

Mail yoluyla fiyatı öğrenebilir miyim tek kulak için?

Mustafa Tosun31 Aralık 2016 at 02:25Reply

Fiyat ne kadar acaba

Omer24 Ocak 2017 at 12:32Reply

Fiyat nedir. Bilgi istiyorum

Mustafa1 Şubat 2017 at 02:53Reply

Fiyat öğrenebilir miyim ? Birde iple tedavi olup olmayacağımızı neye göre belirliyorsunuz ?

Ugur polater2 Şubat 2017 at 00:29Reply

Fiat aralığı alabilir miyim ?

Merve10 Şubat 2017 at 22:27Reply

Fiyatını öğrenebilir miyim?

algevis22 Mayıs 2017 at 14:33Reply

Merhaba Merve hanım ;
İnternet Üzerinden maalesef fiyat veremiyoruz.
0543 241 3 241 WhatsApp hattımıza yazarak hemen fiyat bilgisi alabilirsiniz.

sebahattin27 Şubat 2017 at 17:37Reply

İp yöntemiyle yapılan işlemin fiyatını öğrenebilir miyim lütfen ?
Mail adresime yollayabilirsiniz canbero39@hotmail.com

algevis22 Mayıs 2017 at 14:30Reply

Merhaba Sebahattin bey ;
İnternet üzerinden fiyat maalesef veremiyoruz. Ama WhatsApp hattımızdan hemen fiyat bilgisi alabilirsiniz.
0543 241 3 241

fth12 Nisan 2017 at 01:29Reply

fiyat öğrenebilirmiyim mail den?

algevis22 Mayıs 2017 at 14:26Reply

Merhaba ;
WhatsApp dan yazarsanız hemen asistanlarım size dönecektir.
0543 241 3 241