Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Eski Haline Döner Mi

Home » Blog » Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Eski Haline Döner Mi

Kepçe kulak sonrasında kulak eski haline dönmez. Bir ay süre ile kulaklar olması gerekenden daha fazla yapışık olur. Bir ay sonra bir miktar açılma olur. Bu da kulağa doğal bir form verir. Ameliyat olduğunuz sadece yakın çevrenizce bilinir.

Bu durumda sizin için en iyi seçenek doktorunuz tarafından önerilen kulak koruyucuları kullanmak olabilir. Kulak koruyucuları, kulak yapısının özgünlüğünü korurken aynı zamanda kulağınızın eskisinden daha güçlü olmasını sağlar. Bununla birlikte, kulak koruyucularının kullanımıyla, kulağınızın sürekli fiziksel etkilere maruz kalmasını da önlemiş olursunuz. Ayrıca, kulak koruyucularının kullanımı sizin için çok konforlu olabilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulak tam şeklini ne zaman alır?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası, kulakların tam şeklini alması birkaç hafta sürebilir. Ameliyat sonrasında kulaklar hemen yerlerine oturmayabilir ve sürekli olarak hareket edebilir. Özel olarak hazırlanmış saç bandını takmaya çalışın, bu sayede kulaklarınızı destekleyerek, şekilleri daha kolay ne zaman oturabileceğini gözlemlemelisiniz. Kepçe kulak ameliyatından sonra, kulaklarınız tam şeklini alana kadar özel olarak hazırlanmış sargılarınızı kullanmaya devam etmelisiniz.

kepçe kulak ameliyatı sonrası kulak eski haline döner mi

Kepçe kulak ameliyatı sonrası açılma ne zaman olur?

Açılma bir ay sonra başlar ve planlanan kadar açılır biter. Fazlası olmaz. Açılma payı ameliyattan önce hesaplandığı için, ona göre daha fazla kulaklar kafaya yaklaştırılır. Eğer aksi bir durum olursa doktor erken dönemde buna müdahale eder.

Ameliyatım başarısız geçerse ne olacak ?

Kepçe kulak ameliyatının başarısız geçme olasılığı yüzde bir bile değildir. Diyelim ki oldu, revizyon ameliyatı Dr. Ali Mezdeği tarafından ücretsiz gerçekleşir. Tabi ki aramızdaki güven ilişkisi devam ediyor ise. %1 lik kısım genelde ameliyat sonrasında yapılması gerekenleri yapmaz. Kulağı korumaz bu yüzden ameliyat istenen neticeye ulaşmayabilir. Bu yüzden ameliyat sonrası söylenenleri harfiyen yapılması gerekiyor.

Kepçe kulak ameliyatından sonra gözlük takılır mı?

Ameliyattan 2 hafta sonra gözlük kullanılabilir. Eğer görme ile ilgili ciddi sorunu varsa hastamızın farklı metotlar ile gözlük takması sağlanır. Gözlük kullanmadan da 2 hafta idare edebiliyor ise, beklemesi tavsiye edilir.

Sadece tek kulak bozulursa ne olacak?

Bu durumda da aynı şekilde müdahale edilir. Buna simetri bozukluğu denir. Çok ama çok nadir görülür. Eğer binde bir o şansız grupta iseniz, 2. bir müdahale ile simetri sağlanır.